KONST / Litografier / Färglitografi 8368071
*
nr 836 8071
Gunnar Stålbrand
(1925-2006), Sverige
Färglitografi , Gunnar Stålbrand (f. 1925), 266/290, motivets mått: 37x48
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2013
kl 19:41:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 17:20:46
1
150 kr
11/7 21:47:24
2
200 kr
14/7 08:44:36
3
250 kr
14/7 11:23:46
1
Vinnande bud
15/7 19:12:02
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Stålbrand
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
Läs mer om Gunnar StÃ¥lbrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar stålbrand litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29
*
Gunnar Stålbrand
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
Läs mer om Gunnar StÃ¥lbrand
nr 836 8071
Gunnar Stålbrand
(1925-2006), Sverige
Färglitografi , Gunnar Stålbrand (f. 1925), 266/290, motivets mått: 37x48
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/7 17:20:46 | 1 | 150 kr |
| 11/7 21:47:24 | 2 | 200 kr |
| 14/7 08:44:36 | 3 | 250 kr |
| 14/7 11:23:46 | 1 | Vinnande bud |
| 15/7 19:12:02 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Stålbrand
Gunnar StÃ¥lbrand, svensk tecknare och mÃ¥lare född i Stockholm 1925, död 2006 .Läs mer om Gunnar StÃ¥lbrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar stålbrand litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:29



